Karnawał wenecki

Drodzy Państwo, wielki bal czas zacząć! Oficjalne otwarcie odbywa się pod dzwonnicą Kampanile! Gondolier w koszulce w biało – niebieskie paski, czarnych spodniach oraz słomkowym kapeluszu z czerwoną szarfą, poprowadzi nas wzdłuż mostu Rialto, pałacu Ranione i Placu św. Marka.

Przywdziejmy maski i stroje rodem z XVII wieku i zatańczmy w rytm „Un ballo in maschera”, Gioseppe Verdi! Nieważne, ile masz lat, skąd pochodzisz ponieważ tu poczujesz się jak aktor na pompatycznej scenie, a jest nią serce Wenecji... Nieopodal, na czele pochodu, ukryci pod baldachimem, idą Doża i Biskup Wenecji, a szczudlarze, połykacze ogni i mieczy, prezentują swoje niezwykłe umiejętności.

 

 

A więc prawdziwe il periodo del Carnevale!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ach Włochy, Włochy...Karnawał w Wenecji jest z pewnością najsłynniejszym karnawałem Europy, wyróżniającym się niezwykłą, tajemniczą atmosferą i prawie tysiącletnią historią.

Tegoroczny karnawał zaczyna się z Alfamą i sprawi, że przez jeden wieczór przeniosą się Państwo na spacer gondolą po Canal Grande! Nasz zespół, występujący w tradycyjnych strojach nawiązujących do karnału weneckiego, specjalizuje się w muzyce włoskiej i ma w swoim składzie: skrzypce, klarnet, gitara/mandolina i akordeon.